Arşive Ait Yazılar...

Mart 2016 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
29
Mar
2016

Google-Guncellemeleri

Google için oluşturulan anti spam takımının lideri, Matt Cutts’ın ismini duymak bile SEO yöneticileri için heyecan ataklarına neden olabiliyor. Tabi bu herkes için geçerli bir şey değil ama bir açığı kullandığınızı biliyorsanız Google’ın site sıralamaları üzerine uyguladığı cezalar insanı uykusundan edebilir.

Google internet sitelerinin sıralamada yükseklere çıkabilmesi adına neyin kabul edilebilir neyin kabul edilemez noktasında çok net bir pozisyonda duruyor. Bu yüzden Google’ın kurallarına aykırı bir girişimde bulunduysanız, sürekli güncellenen algoritma yamaları, artık bu tür faaliyetlerde bulunmamanız için güzel bir hatırlatma olabilir.

29 Mart 2016 - 16:17
1.546 Okundu
23
Mar
2016

2016-SEO-Başarısı-e1452175427173-200x200İster SEO sektöründe kaliteli hizmet veren sayılı ajanslardan biri ister internet sitenize daha fazla organik trafik çekmeye çalışan biri olun, bu makaleden fayda göreceğinize eminim.

Artık birçok SEO tavsiyesi hepimizin alıştığı, kendini tekrar eden, bir liste halini almakta: Sayfa adlarınızı düzenleyin! Doğru içerik hayat kurtarır! Site haritası kullanın! Gibi…

Yanlış anlamayın. Bu tür tavsiyeleri izlediğinizde kesinlikle sitenize gelen kullanıcı trafiğini arttırırsınız o yüzden yukarda yazılan ipuçlarını uygulamaya geçirmelisiniz. Benim size birazdan bahsedeceğim yaklaşımlar ise aşağı yukarı birçok kişinin bildiği metotları üzerine ekleyebileceğiniz ve kullanıcı trafiğini bir tık daha yukarı taşımanızı sağlayacak araçlar olacak.

Lütfen “araçlar” kelimesini yanlış yorumlamayalım. Burada Black Hat stratejilerinden, sitenizi birkaç gün içerisinde arama motoru listelerinde yukarı taşıyan, ancak Google’ın algoritma değişiklikleri ile listenin dibini boylayacağınız yöntemlerden bahsetmeyeceğim. Vereceğim yedi adet tekniğin ancak sıkı ve disiplinli çalışma ile sağlıklı bir şekilde uygulamaya geçirebilir ve sonuç alabilirsiniz. Merak etmeyin işe yaracaklar..

23 Mart 2016 - 13:09
2.424 Okundu
23
Mar
2016

Günümüzde en sık kullanılan arama motoru olan Google’ın en önemli kazanç kapısı da izleyicilere sunmakta olduğu reklamlar. Video izlerken, her nevi sitede gezinirken, Youtube’dan ve benzeri birçok kaynaktan bir anda karşımıza bir reklam çıkıyor. Bu konuda çarpıcı araştırmalar yapan Google, kişilerin ilgi alanlarına göre de reklamları seçip kullanıcılara gösterme yolunu benimsemiş durumda. Bu sayede Google başta olmak üzere birçok içerik geliştirici de zincir halinde para kazanıyor.

ekran-resmi-2014-11-26-180434

Bu durum bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Konu hakkında çözümler üretmeye kararlı görünen Google’da yeni bir uygulamanın ilk adımlarını atmış durumda. Shiftdelete’in haberine göre; Google’ın şimdilik beta olarak başlattığı uygulamada, Google’a para verenler artık reklam ve benzeri ilanları görmeyecekler.

23 Mart 2016 - 10:26
1.587 Okundu
23
Mar
2016

Google-unutulma-hakkiİnternetin olumlu yönleri olduğu kadar ne yazık ki olumsuz tarafları da bulunuyor. Kişiler ve şirketler hakkında geliştirilen olumlu içeriğin yanında, itibara zarar veren bazı bilgi ve içerikler yıllar geçse bile ekranlarda kullanıcıların karşılarına çıkmaya devam ediyor. Bu süreçle ilgili oldukça yüz güldürücü gelişmeler de söz konusu. Konunun detayları şu şekilde…

Geçtiğimiz yıllarda bir İspanyol avukatın bahsi geçen olumsuzlukla ile ilgili açtığı dava Avrupa Adalet Divanına taşınmıştı. Davanın ana konusu unutulma hakkı ile ilgiliydi. Bu doğrultunda Google da içerik kaldırma talepleri ile ilgili olarak uygulamalar başlatarak bir başvuru formu hazırlamıştı. Ancak bu uygulama AB vatandaşları için Avrupa ülkelerinde uygulanmakta idi. Avrupa dışından sitelere yönelik olarak erişim konusunda bir kısıtlama bulunmamakta idi. Güncel uygulamada içerikler Google.de, Google.fr gibi ülke uzantılı içeriklerden kaldırılmış iken Google.com dan kaldırılmamış durumda. Zira kullanıcıların diledikleri yerden Google.com’a girmeleri zor değil. Bu konuyu ele alan Avrupa Adalet Divanı, uygulama kapsamının geliştirmesi için bahsi geçen unutulma hakkının Google.com’u da kapsamasını istiyor. Süreç bu şekilde ilerlerse, artık unutulma hakkı tanınmış olan içeriğe her nevi ülkeden kısaca Google.com uzantısından girmek engellenmiş olacak.

23 Mart 2016 - 9:39
1.775 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi