Arşive Ait Yazılar...

Nisan 2016 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
22
Nis
2016

googleplay-appstoreSon yıllarda hayatımıza giren en büyük icatlardan birisi de akıllı telefonlar. Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile SEO endüstrisine bir alan daha eklendi, uygulama marketi optimizasyonu ! Uygulama marketlerinde ürün sayısının artması ile birlikte uygulama marketlerinde de rekabet arttık. Gartner’ın bizlere verdiği rakamlara göre mobil cihazlara 2017 yılında 15 milyon ücretli250 milyon ücretsiz uygulama indirilmesi bekleniyor. 2013′ün ikinci çeyreği itibariyle app store 167 bin, google play 111 bin Windows Phone Marketplace ise 37 bin yayıncıya sahip. 300 bin civarında yayıncı ve 3 milyon civarında uygulamanın olması bile şu an için devasa bir pazar. Pazarın bu denli büyümesi ve rekabetin artması ile App Store Optimization – ASO kavramı oluştu. Yurt dışında SEO Analiz uzmanları uygulama marketlerinde kullanılan sıralama algoritmaları ile ilgili denemeler yaparak belli doneler toplama çalıştılar ve nitekim başarılı da oldular. Sizlere bu yazımızda uygulama marketi optimizasyonu ile ilgili SEO tenkikleri vereceğiz. Ama gelin ilk önce App Store Optimizastion konusuna bir göz atalım.

Uygulama Marketi Optimizasyonuna genel bakış:

App Store ekosistemi ilk olarak 2008 yılında apple firması tarafından oluşturulmuş ve şu ana kadar hızla büyümüş bir yapıdır. Google’ın akıllı telefon sektörüne girmesi ile birlikte Google Play Apple uygulama marketinin en büyük rakibi olmuş ve ardından Amazon AppStore, Blacberry AppWorld gibi uygulama martketleri katılmıştır. Aklınıza şu soru gelebilir uygulamalar için neden optimizasyon çalışması yaptırmalıyım ?

22 Nisan 2016 - 14:06
1.317 Okundu
13
Nis
2016

seo-danismanligiBu rehber, birden fazla ülkeye odaklanan arama motorları üzerinden uluslararası pazarlama yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. En iyi temel SEO uygulamalarından daha teknik durumlara kadar, sürecin her bir adımının üzerinden geçeceğiz.

Daha fazla oturmak ve Google’da neden yükselemediğinizi düşünmek yok; bu içerik kolay anlaşılır bir şekilde ve en önemlisi de – uygulanabilir bir şekilde hazırlandı!

1. Alan Adı

Her şey alan adıyla başlıyor. İki çeşidi var, ülkelere ait üst katman alan adları (ccTLD’ler) ve genel üst katman alan adları (gTLD’ler). Ülkeye ait bir ad google.fr gibi bir şey olabilirken, genel alan adı google.com (.org, .info, .net, .com …) şeklinde olur.

13 Nisan 2016 - 18:47
1.619 Okundu
12
Nis
2016

paravan-seoYıllar geçiyor Google Her yıl bir çok farklı algoritmada ve bu algoritmaların Update aktif bir şekilde sistemine entegre etsede Kaliteli ve Kendi sektörümüz ile ilgili açtığımız paravan blogların önemi,sitemize kattığı kaliteli puanı aynı şekilde önemini devam ettiriyor.Seo çalışması ve bir sitenin link profilini oluşturmaya başladığımızda bir çok farklı kaynaktan backlink almaya başlarız belli bir süre sonra kendi sektörünüz veya sitenizin içeriği ile alakalı kaynaklar bulmakta olduka zorlanıcaksınız.Tam bu noktada oluştırcağımız paravan bloglar devreye giriyor.Her gün forumlarda sitelerden ücretli link almaya hem paramızın yetmiyeceği hemde Google botlarıda belli bir süre sonra bu kadar ücretli aldığınız bağlantıyı farkedip “Doğal Olmayan Bağlantılar” uyarısı vermesi her an olabilmektedir.

Özellikle son yıllarda Google blogların alt kısmı(footer) alınan linkler oldukça değer kaybetmiş ve eğer sitenizin link profili tamamen footer linklerden oluşuyorsa en ufak bir dalgalanmada birden kendinizi arka sayfalarda bulabilirsiniz.Bu yüzden bütün millet son yıllarda tanıtım yazısı da tanıtım yazısı demektedir. Yani google footer verdiğimiz linklere artık güvenmiyor…Açıcağımız Paravan Bloglar ile sitelere günlük veya haftalık düzenli içerik girdikten sonra linklerimizi text metinlern arasına koymak güzel bir seo stratejisidir.

12 Nisan 2016 - 0:32
88.934 Okundu
02
Nis
2016

Bildiğiniz gibi Adwords, sürekli yeni özelikler ekleyerek, arayüzünü geliştirmekte ve kullanıcılara daha kolay kullanım imkanı sağlamaktadır. Haziran ayının sonlarına doğru, yayına almayı planladığı son özellikler ile Google, reklam yöneticilerine büyük rahatlık  sağlayacak gibi görünüyor. Şimdi sizlere, bu yenilikleri, alt başlıklarla, detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Tam ve Sıralı Eşlemede Değişiklikler

Bildiğiniz gibi, tam eşlemeli kelime eklediğimizde reklam, sadece, kelimeyi nasıl eklediysek, o şekilde arama yapıldığı takdirde görünüyordu. Sıralı eşlemelerde ise, yalnızca kelimenin önüne ve arkasına gelecek ek kelimelerde reklamımız çıkıyordu. Google bu ay, bu özelliklerini biraz daha geliştirdi. Artık kelimemiz tam eşlemeli yada sıralı eşlemeli olsa dahi, reklamı, yazım yanlışlarında, tekil/çoğul formlarda ve yapım eki almış köklerde de görebileceğiz. Bunları aşağıda örneklerle açıklamaya çalışacağım:

02 Nisan 2016 - 11:52
3.363 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi