Arşive Ait Yazılar...

Mayıs 2016 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
24
May
2016

Bir önceki yazımızda dönüşüm oranını optimizasyonu ile ilgili bilgiler vererek sayfanıza gelen kullanıcıların aksiyonlarını nasıl arttırabileceğinizi açıkladık. Bu yazımızda ise dönüşüm oranını arttırmada önemli bir faktör olan kullanıcı deneyiminin SEO ile olan ilişkisi üzerine duracağız.

Searchmetrics’in Google US için yaptığı analizde CTR’nin 2014 yılında 1.Sıralama faktörü olarak yer aldığını görüyoruz. Bu analiz bize kullanıcı deneyiminin SEO’da ne denli önemli bir noktaya geldiğini gösteriyor. Searchmetrics’in yaptığı analizin infografiğini aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

24 Mayıs 2016 - 12:19
1.054 Okundu
20
May
2016

yetersiz-icerik-sorunuHepimiz “kaliteli içerik” peşinde koşuyoruz ama nedir bu kaliteli içerik? Köşe yazarı Nate Made, iyi içeriğin 20 karakteristik özelliğini okuyucularıyla paylaştı.

Hepimiz “kaliteli” içerik peşinde koşuyoruz — ama nedir bu kaliteli içerik? Yazarların Google’ın “içerik kalitesi” konusuna verdiği yoğun önemle başa çıkabilmeleri adına arama motoru devi Google, yazarların içerik hazırlarken kendilerine sormaları gereken

Bing ise, daha güncel olan kaliteli içerik rehberleriyle biraz daha zengin bir kaynağa sahip; ancak yine de birçok kusur var.İşte size Google ve Bing’in bir adım önüne geçme girişimim – kaliteli içerik yaratma konusunda içerik yaratıcılarına yardımı dokunabilecek 20 adet somut, doğruluğu kanıtlanmış karakteristik özellik.

1. Kullanıcının Belirli Bir Görevi Tamamlamasına Yardım Edin

Açıkça tanımlanan anahtar kelimelere ve kullanıcının niyetine yönelik içerikler yaratın – rastgele anahtar kelimelere değil.  Kullanıcının niyetini nasıl keşfedebileceğinizi bilerek ve o veriyi organize ederek, kullanıcının hızlı ve verimli bir şekilde bir sonraki adımına geçmesini sağlayacak içerikler yaratabilirsiniz.

20 Mayıs 2016 - 11:02
1.085 Okundu
06
May
2016

Google Search Quality Team başkanı Matt Cutts geçen hafta twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Page layout algoritmasında 3. kez bir yenileme yaptıklarını duyurdu. Birçok SEO bloğunda ve SEO forumunda bunun etkileri tartışılıyor. Google daha önce bu algoritmasında 19 ocak ve 9 ekim 2012 tarihlerinde yenileme yapmıştı. İki yıl geçen aranın ardından ilk defa bu algoritmada bir değişiklik yapıldığı söylendi. Matt yaptığı açıklamada sadece bu algoritmada bir yenileme yapıldığını söylüyor, arama sorgularının ne kadarlık bir kısmının etkilendiği konusunda herhangi bir bilgi vermemiş. Birçok SEO uzmanının merak ettiği bu konuda henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil. İşte Matt’in attığı o tweet:

06 Mayıs 2016 - 18:12
961 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi