Arşive Ait Yazılar...

Eylül 2016 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
20
Eyl
2016

olcumleme-imgBirçok google uzmanının ortak sorunu yaptıkları çalışmalarda başarıyı müşterilerine göstermek oluyor. Bu yazımızda ölçeklendirme raporunuzu nasıl hazırlayabileceğinizi ve neleri kriter olarak alabileceğinizi açıkladık.

Google algoritmasının evrim geçirmesi ile birlikte SEO çalışmalarında da ölçeklendirme kriterleri ister istemez değişiyor. Uzun yıllardır başarı hedeflenen anahtar kelimenin konumuna göreölçeklendirilirken anahtar kelimeden alınan linklerin geçerliliğini yitirmesi ile birlikte ölçeklendirme kriterleri değişmeye devam ediyor. Backlink algoritmasındaki güncellemeler öncesinde SEO çalışmalarında hedeflenen anahtar kelimelerden link alınırken güncellemeler ile birlikte anahtar kelime çeşitliliği oldukça önem kazandı. Hatta anahtar kelimeden link almak tehlikeli bir hal aldı desek pek de yanlış olmaz. SEO böylesine bir evrim geçirirken başarıyı ölçeklendirme şekli de elbetteki değişecekti.

Hemen hemen her Dijital pazarlama ajansı SEO çalışmalarının belli tarihlerinde müşterilerine ölçümleme raporu sunarlar. Her ajans ölçümleme değişkenlerini kendisi belirlerken biz müşterilerimiz ile SEO çalışmasına başlamadan önce başarı ölçümleme değişkenlerini belirliyoruz. Anahtar kelime sayısı yüksek olan internet sitelerinde ölçümleme SEO görünürlüğüne göre yapılırken bir yada iki anahtar kelime hedefleyen internet sitelerinde anahtar kelime konumu ölçümlemede değişken olarak belirleniyor. Ülkemizde her ne kadar anahtar kelime konumu müşteriler tarafından kıstas olarak görülse de birçok Avrupa ülkesinde kıstas marka bilinirliği olarak alınabiliyor. Biz ölçümleme kriteri ne olursa olsun SEO çalışmalarını yürütürken tanıtım yazılarında müşterilerimizin itibar yönetimini de yapmayı ihmal etmiyoruz.

20 Eylül 2016 - 10:51
3.171 Okundu
19
Eyl
2016

seo-sureciNeden bazı arama sonuç sayfalarında insanlar uzun süre kalıp, sosyal olarak paylaşım yaparlarken, Markanız için gerçekten işler bir arama sonuç sayfasını nasıl oluşturursunuz?

SEO bakış açısına göre, arama sonuç sayfasında 4 ana sorun bulunmaktadır:

  • Arama : Arama sonuç sayfası, yapılan aramayı cevaplandırmamaktadır. Bu durum, SEO’nun aklındaki belirli bir anahtar kelime için bir arma sonuç sayfası tasarlarken, arama motorlarının ilk önce başka bir sayfayı seçmesi sonucu oluşmaktadır.
  • İletişim : Arama sonuç sayfasının içeriği yeterli değildir.
  • Farkındalık eşleşmesi : Arama sonuç sayfası, arayanın amacına ve marka farkındalığına uygun değildir.
  • Dönüştürme modelleri : Arama sonuç sayfası, dönüştürme funnel’ının bir parçası değildir.

Bu yazıda sizlere, hem sizin hem de SEO müşterileriniz için gerçekten işler hale gelecek bir arama sonuç sayfası oluşturmanızda yardımcı olacak uygulanabilir bilgiler paylaşmaya çalışacağım. Tiyolar eldeki fırsatlara göre ayrışırlar: Arama, İletişim, Farkındalık eşleştirmesi ve Dönüştürme Modelleri.

19 Eylül 2016 - 9:53
4.259 Okundu
03
Eyl
2016

social-search-seo2014’de birçok arama motorunda sosyal arama lehinde büyük değişimler gözlendi. Google’ın Google+ ve diğer sosyal ağlarda mevcut daha fazla sosyal bilgiyi entegre eden arama motoru ve Facebook’un yeni sosyal arama özellikleri sunma planları ki çok yakın zamanda bunu Facebook Graph Search olarak duyurusunu yaptı ve bu gelişmeler göz önüne alındığında, 2015’ün daha sosyal bir SEO stratejisini benimsemesi gerektiği de gözler önüne seriliyor.Bu konuyla ilgili detaylandırmalara birlikte başlayalım.

Sosyal Arama Nedir?


Sosyal arama, aramayı yapan kişiye daha kişiselleştirilmiş ve ilgili arama sonuçları sunabilmek için o kişinin sosyal ağ etkinliklerini kullanır.

Google, Google+ topluluğunuz ve ziyaret edilen ve beğenilen sayfalarını kullanarak sosyal aramayı uygular.Google araması ayrıca sayfaları ve sonuçları sıralamak için sosyal medya ağlarına ilişkin istatistikleri de entegre eder.

Facebook’un muazzam kullanıcı tabanı ve oldukça aktif topluluğu göz önünde bulundurulduğunda sosyal aramasının inanılmaz derecede güçlü olma potansiyeline sahip olduğu görülmektedir. Sosyal ağınızda beğendikleriniz, paylaştıklarınız ve yorumlarınıza bakarak Facebook size beğenileriniz ve topluluğunuzla çok daha yakından ilgili arama sonuçları sunabilir.

 

Sosyal Aramalar için İçerik Oluşturmanın Önemi

Düzenli olarak içerik oluşturmak ve paylaşmak sosyal arama sonuçlarınızda büyük değişiklikler yaratabilir. Sosyal medya ağlarında paylaşmak üzere yeni içerikler oluşturmak sadece işletmenize atıfta bulunulmasına ve işletmenize işaret eden anahtar kelimelerin oluşmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda sosyal ağınızın içeriğinizi beğenmesi ve paylaşması için de daha fazla fırsat sunar.

Daha iyi SEO uygulamaları için paylaşılması gereken sosyal medya postları, videolar, yorumlar ve sohbetler, bloglar ve daha birçoğu gibi farklı içerik türleri vardır. İşletmenizin anahtar kelimelerini içeriğinizde kullandığınızdan emin olun. Bu, anahtar kelime atıflarında bulunmanıza ve arama motorlarının işletmeniz ile sektörünüz arasında bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır.

 

İçeriği Sık Sık Güncelleyin

İçeriği ve sosyal medya sayfalarını sık sık güncellemek de çok önemlidir. Düzenli olarak güncellenen siteler arama sonuçlarında daha iyi sıralamalarda yer alır. Ayrıca uygun olduğunda içeriğinizi mevcut trendlerle ilişkilendirmek de size fayda sağlayacaktır. Düzenli anahtar kelime araştırmaları popüler olarak aranan hangi anahtar kelimelerin sizin işletmeniz için de uygun olduğunu keşfetmenize yardımcı olabilir. Bu anahtar kelimelere ve konulara içeriğinizde yer verebilirseniz popüler arama terimlerinden yoğun şekilde trafik elde edebilirsiniz.

 

Sosyal Ağlar Oluşturun

İşletmenizin sosyal ağlarda profilinin olması artık her zamankinden daha da fazla önem teşkil ediyor. Sosyal ağlar kendi sektörünüz ve ilgili sektörlerdeki diğer işletmeler ve uzmanların yanı sıra fanlarınızla da irtibata geçmenize yardımcı olabilir. İşletme sayfanız ile güçlü ve aktif bir sosyal ağ oluşturmanızın sosyal aramalarda SEO açısından birçok faydası vardır.

 

2015’te SEO Yerini Sosyal Aramaya Bırakacak mı?

Arama motorlarının daha sosyal aramalara odaklanmaya başladığı çok aşikâr ve bence arama motorlarına entegre edilmiş sosyal özellikler de yıl içinde artış gösterecek. Facebook üzerinde çalıştığı sosyal arama özelliklerini sunduğunda, bunun birçok kişinin arama yapma stili üzerinde büyük etkisi olabilir.

2014’de sosyal arama lehinde görülen ilerlemeler ve 2015’te birçok şekilde artması beklenen sosyal arama özelliklerine bakıldığında daha güçlü bir SEO performansı için işletmenizin güçlü bir sosyal strateji uygulaması hiç olmadığı kadar önemli bir konuma geliyor.

 

03 Eylül 2016 - 9:27
1.203 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi