Arşive Ait Yazılar...

Mayıs 2017 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
29
May
2017

Tercihen, hepimiz sitelerimiz için dengeyi sever, iyi planlanmış bir sitenin kullanılabilirliğini ve yüksek sıralamalar da isteriz. Herhangi bir sıralama da değil, Google sıralamalarında 1 numaraya yükselmek isteriz. SEO ile ilgili fazla bir bilgisi olmamasına rağmen beklenilen pozisyonun 1 numaraya çıkmak olduğunu bilir. Günümüzde, işinizin/kurumlarınızın arama motorlarında etkili bir şekilde nasıl hedefe ulaşması gerektiğini bilmek için uzman olmaya gerek yoktur.

Bugünlerde, Dijital Pazarlama piyasası ile ilgili bazı sıkıntılarım var ve bunun iyiye doğru gittiğini de göremiyorum. Bu problemin çok önemli olduğunu hissettiğim için de bunu yazarak paylaşmak istedim. Gerçek bir SEO’nun ne olduğu konusu soyut kaldıkça, bu problem katlanarak devam edecektir. Böyle giderse, Arama Motoru Optimizasyonu bir gün medya gibi geleneksel pazarlama biçimleriyle donatılıp kalacaktır. Bunun sebeplerinden bir tanesi etkili SEO hizmetlerindeki azalmadır. Bunun sonucun da tüketici kaybı olacaktır. SEO, televizyondan, reklamlardan, yazılardan daha etkili durumdayken, bu şekilde devam ederse belli bir sıradanlığa mahkum olacaktır.

29 Mayıs 2017 - 14:50
2.784 Okundu
05
May
2017

İnternette reklam vermek denildiğinde ilk akla gelen Google Adwords oluyor. Birçok firma reklam vermeye Google ile başlıyor.SEO hizmeti almak ilk aşamada pahalı ve uzun süreçli bir iş olarak görüldüğü için öncelik reklamlar oluyor. Peki reklam vermeyi biliyor muyuz?

Nakliyat sektöründe reklam veren ve bizim müşterimiz olmak isteyen bir firmadan bahsedeceğim. Firma sahibi bu sektörde rekabetin yüksek olduğunu ve çok fazla TBM (tıklama başına maliyet) ücretleri ödediklerinden bahsetti. Ben de ilk olarak bu sektörde reklam veren firmaların web sitelerini inceledim. Yaklaşık 20 firmanın 18 tanesinin web sitesinin tasarımının ve kurumsallığının doğru olmadığını fark ettim. Müşterimiz olmak isteyen firma yetkilisine şunu sordum: Reklamlara harcadığınız paranın %10’nu web tasarımınıza harcadınız mı?

05 Mayıs 2017 - 12:05
656 Okundu
05
May
2017

İşletmelerin ürün ve hizmetlerine marka ismi oluşturma çabası, günümüzde adeta bir sanat dalıyla uğraşmak gibi zor bir hal aldı. Çünkü artık tüketicinin aklında kalmak ve duygularını harekete geçirmek sadece marka bilinirliği ile olmuyor.

İnsanların bu ismi içselleştirmesini sağlamanız gerekiyor.

Doğru konumlandırılmış bir isimle hedef kitlesinin ilgi odağı olabilecek bir marka, yanlış bir tercihle rakipleri arasında görünmez olacağı için bu konu üzerinde ince eleyip sık dokumanız gerekecek.

Markanızı yanlış konumlandırarak görünmez olmasına sebebiyet vermemek için bir işletme olarak bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. O noktalardan bazıları şu şekilde:

05 Mayıs 2017 - 10:16
913 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi