Seo ile Web'de Maksimum Erişilirlik

Buradasınız: Profesyonel Seo > Seo Haberleri > Google’dan Çarpıcı Uygulamalar

Google’dan Çarpıcı Uygulamalar

Kategori : Seo Haberleri Tarih: 23 Mart 2016 Yorum Yok 1.587 Okundu

Günümüzde en sık kullanılan arama motoru olan Google’ın en önemli kazanç kapısı da izleyicilere sunmakta olduğu reklamlar. Video izlerken, her nevi sitede gezinirken, Youtube’dan ve benzeri birçok kaynaktan bir anda karşımıza bir reklam çıkıyor. Bu konuda çarpıcı araştırmalar yapan Google, kişilerin ilgi alanlarına göre de reklamları seçip kullanıcılara gösterme yolunu benimsemiş durumda. Bu sayede Google başta olmak üzere birçok içerik geliştirici de zincir halinde para kazanıyor.

ekran-resmi-2014-11-26-180434

Bu durum bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Konu hakkında çözümler üretmeye kararlı görünen Google’da yeni bir uygulamanın ilk adımlarını atmış durumda. Shiftdelete’in haberine göre; Google’ın şimdilik beta olarak başlattığı uygulamada, Google’a para verenler artık reklam ve benzeri ilanları görmeyecekler.

Şimdilik deneme aşamasında olan Google Contributor adıyla başlayan bu hizmet sayesinde kullanıcılar da sıkılmadan diledikleri sayfada gezerek vakit kayıplarına yol açan reklamları izlemeyecekler. Bunun yanında bu yeni durum da Google ve içerik oluşturuculara yeni bir kazanç kapısı açmışa benziyor. Başlangıç olarak aylık 1 – 3 Dolar arası belirlenmiş olan ücreti ödeyen kullanıcılar artık Google’da reklam görmeyecekler. Şu anda, Mashable, Science Daily, The Onion, WikiHow, Imgur, Urban Dictionary gibi yayıncılar başta olmak üzere yaklaşık 10 yayıncı sisteme katılmış durumda. Deneme süresindeki Google Contributor, ilerleyen zamanlarda daha da yaygınlaşacak.

Google’ın sunduğu bu hizmet ile hem Google hem de içerik üreten siteler belirli oranda kazanacaklar. Zaman içerisinde sistemin etkinliği ve verimliliği de gözlenecektir.

Bir önceki yazımız olan Google Unutulma Hakkı Uygulaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konuyu beğendiyseniz,bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz

Yazar Hakkında

Caner Kaya

Caner Kaya,Eastern Mediterranean University Bilgisayar Mühendisliği ve MBA Yüksel Lisans Eğitimini bitirdim.7 yıldır arama motoru optimizasyonu(SEO) / SEM / SMO ve diğer dijital pazarlama alanlarında danışmanlık hizmeti verdi.Türkiye'de bir çok kurumsal firma özel eğitimler ve pazarlama danışmanlıklarını ile İlgineiyorum

eticaret-seo

Yorum Gönder

İsim(Gerekli)
E-Posta(Gerekli)
Web Siteniz(Tercihen)

Mesaj Bölümü

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi