Seo ile Web'de Maksimum Erişilirlik

Buradasınız: Profesyonel Seo > Seo Haberleri > Mobil internet ekonomiyi güçlendiriyor, verimliliği artırıyor

Mobil internet ekonomiyi güçlendiriyor, verimliliği artırıyor

Kategori : Seo Haberleri Tarih: 01 Haziran 2017 Yorum Yok 3.365 Okundu

Gutenberg matbaayı icat ettiğinde Kindle’ı ya da e-kitabı öngörebilmiş miydi dersiniz?

Ford, ilk otomobilini piyasaya sürerken Fast-Food kavramının da tetiklediğini hissetmiş miydi? Peki ya Fender elektronik amplifikatörü keşfettiğinde Rock&Roll’u hayal etmiş miydi?

Evet, büyük buluşlar diğer büyük buluşları tetikliyor, kalıpları kırıyor, önümüzde yepyeni kapılar açıyor. Mobil internet de aynen matbaa, otomobil, elektrik gibi büyük bir buluş… Ve bu sefer çok daha şanslıyız. Elimizdeki potansiyelin farkındayız. Telekomünikasyon ve mobil Internet ikilisinin dünyayı nasıl değiştirebileceğini öngörebiliyoruz. Tek yapmamız gereken zihnimizdeki kalıpları kırmak.

Ekonominin ve iş dünyasının kuralları teknoloji ile birlikte yeniden yazılıyor. Mobil devrimi anlayan ve dönüşen işletmeler hızla yeni dünyanın kapılarını aralıyor, geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Bu konuda yapılmış araştırmalarda birkaç kısa örnekle mobil internetin ekonomi üzerindeki pozitif etkisini ortaya koyabiliriz. Lünendonk GmbH tarafından yayınlanan “Mobil İşletme” raporu, araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 75’i, mobil internetin çalışanlarının verimliliğini arttırdığını söylüyor. Aynı rapora göre şirketlerin yüzde 65’i, mobil internet verdikleri çalışanlarının artık daha hızlı karar aldığını, yüzde 42’si ise müşteri memnuniyetinin yükseldiğini söylüyor.

BCG tarafından hazırlanan “Mobil İnternet Ekonomisi” raporu da mobil internetin ekonomiye pozitif etkisini ortaya koyan onlarca veri ile dolu. Rapora göre Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya’da mobil ekonomi sayesinde sağlanan gelir 90 milyar dolar gibi astronomik bir rakama ulaşmış durumda. Mobil ekosistem tarafından yaratılan istihdam ise 500 bin kişinin iş sahibi olmasını sağlıyor. Bu işlerin yarısı da fiziksel olarak çalışılan işlerden oluşuyor. Raporda “AB5” olarak nitelendirilen bu ülkelere Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Güney Kore, İspanya, İngiltere, ABD de eklenerek oluşturulan 13 gelişmiş ülkede yaratılan istihdam ise 3 milyon olarak belirlenmiş. Raporda dikkat çeken verilerden biri de mobil uygulamalar ile elde edilen kazanç. Mobil internetin yarattığı fırsatları iyi değerlendiren yazılımcıların Haziran 2013-Temmuz 2014 döneminde önde gelen uygulama mağazalarında satışa sundukları uygulamalar sayesinde 15 milyar dolar kazandıkları belirtiliyor.

Bu yazıda mobil internetin ekonomiye pozitif etkilerini makro göstergelerle ele almaya çalıştım. Bir sonraki yazımda mobil internetin yarattığı faydaya somut örnekler üzerinden değinmeye devam edeceğim.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonların Google Arama Sonuçlarına Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu konuyu beğendiyseniz,bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz

Yazar Hakkında

Caner Kaya

Caner Kaya,Eastern Mediterranean University Bilgisayar Mühendisliği ve MBA Yüksel Lisans Eğitimini bitirdim.7 yıldır arama motoru optimizasyonu(SEO) / SEM / SMO ve diğer dijital pazarlama alanlarında danışmanlık hizmeti verdi.Türkiye'de bir çok kurumsal firma özel eğitimler ve pazarlama danışmanlıklarını ile İlgineiyorum

eticaret-seo

Yorum Gönder

İsim(Gerekli)
E-Posta(Gerekli)
Web Siteniz(Tercihen)

Mesaj Bölümü

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi