Seo ile Web'de Maksimum Erişilirlik

Buradasınız: Profesyonel Seo > Link İnşaası > Seo İçin Video Optimizasyon Teknikleri

Seo İçin Video Optimizasyon Teknikleri

Kategori : Link İnşaası Tarih: 07 Nisan 2015 Yorum Yok 2.457 Okundu

video_optimizationEğer sitenize video ekleme vakti geldiğini hissediyorsanız, öncelikle bu videoları sitenize nasıl adapte edeceğinizi düşünmelisiniz. SEO dostu bir site oluşturmada eklenecek her şeyin özel olarak dikkat edilerek hazırlanması gerekir.

Sitenize video eklemek için yapabileceğiniz üç unsuru belirtmek isterim:

  • Anahtar Kelime Zengini Dosya Adı: Herhangi bir sayfa için en önemli video optimazsyon tekniği budur. Video’nuzu asla “video1” veya “Seo-ve-benim-videom” diye isimlendirmeyin. Bunun yerine, videonuzda anahtar kelime açısından zengin bir isim kullanın. Örneğin sektörünüz ayakkabı pazarlamaksa ve bununla ilgili bir konuda video ekliyorsanız, “ayakkabı-imalatı-nasıl-yapılır.wav” gibi bir isimle videonuzu tanıtabilirsiniz. Bu, arama motorlarında bir sıçramaya neden olan büyük bir SEO taktiğidir. Sitenizin fark edilmesi çok daha kolay olur.
  • Bir Metin Tanımı Girmek: Resim optimizasyonunun aksine, videolar alt imler kullanmaz. Bununla birlikte, videonuza ekstra bir SEO gücü katmak için videonun altına veya yanına çeşitli tanımlamalar girebilirsiniz. Bu tanımlar 2-3 cümle olmalıdır ve arama motorlarının bu videoların konunuzla alakalı olduğunu anlaması için anahtar kelimelerinizi birkaç kez bu tanım içinde kullanın. Mesela yukarıda verdiğimiz örneği düşünürsek, ayakkabı imalatıyla ilgili verilen bir videoda “her bir ayakkabının imal edilmesi 2 saat sürer ve elimize gelen bu ayakkabıları size ulaştırmak da bizim görevimizdir” gibi bir tanım kullanabilirsiniz. Bu tanımlarda mümkün olduğunca konunuzla ilgili anahtar kelimelerinizi kullanma yoluna gidin.

  • Bir Paylaşım Düğmesi Koymak: Eğer sitenizin ziyaretçilerine çeşitli sosyal ağ sayfalarında paylaşmaları için bir paylaşım düğmesi eklerseniz, ziyaretçiler beğendikleri videoları kendi profillerinde paylaşacak ve bu da sitenizin akışını oldukça fazla etkileyecektir. Artan trafik de daha yüksek sayfa sıralamalarına yardımcı olacaktır.

Video eklerken dikkat edilen bu küçük unsurlar, SEO’nuzun güçlenmesi ve sitenizin yükselmesine büyük katkılarda bulunacaktır. Bu üç etken bilmeniz ve uygulamanız gereken en önemli video optimizasyon teknikleridir.

Bir önceki yazımız olan 70 Tane Paravan Blog Adresi başlıklı makalemizde bedava blog site adresleri ve ücretsiz paravan bloglar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyu beğendiyseniz,bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz

Yazar Hakkında

Caner Kaya

Caner Kaya,Eastern Mediterranean University Bilgisayar Mühendisliği ve MBA Yüksel Lisans Eğitimini bitirdim.7 yıldır arama motoru optimizasyonu(SEO) / SEM / SMO ve diğer dijital pazarlama alanlarında danışmanlık hizmeti verdi.Türkiye'de bir çok kurumsal firma özel eğitimler ve pazarlama danışmanlıklarını ile İlgineiyorum

eticaret-seo

Yorum Gönder

İsim(Gerekli)
E-Posta(Gerekli)
Web Siteniz(Tercihen)

Mesaj Bölümü

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

seo
SEO Fiyat Teklifi